Sportovní Čáry u arény s čarodějnickou poutí

28.04.2018 13:46:51 | Autor: Zuzana Pětníková | Rubrika: Společnost | Obce: Liberecký kraj

Sportovní Čáry u arény s čarodějnickou poutí

V pondělí 30. dubna opět vzplanou čarodějnické ohně v areálu Sport Parku Liberec. Oblíbené Čáry u arény letos nabídnou rozšířený sportovní program a pro školní děti soutěž ve víceboji. V rámci víceboje si děti vyzkouší basketbal, lukostřelbu, hokejové dovednosti nebo i překážkovou cyklistickou dráhu.

Malým i velkým návštěvníkům předvede své vystoupení centrum A Styl Liberec. Večer po zapálení vatry zahraje turnovská skupina Prorock. Po setmění rozzáří noční oblohu ohňostroj. Vstup je pro všechny návštěvníky zdarma.

Bohatý sportovní program

Pro všechny návštěvníky akce ve spolupráci s libereckým hokejbalovým klubem bude připraveno venkovní nafukovací hřiště o rozměru 20x 10 metrů, kde si návštěvníci mohou vyzkoušet dovednosti s hokejkou nebo v případě zájmu i sehrát mini utkání. Přesnost ve střelbě pomůže zdokonalit venkovní nafukovací střelnice. Nebude chybět ani trocha adrenalinu v podobě jízdy na čtyřkolkách. Netradičním zpestřením akce bude ukázka záchranného zdravotnického systému včetně polní zdravotnické ambulance a ukázky první pomoci od Českého Červeného kříže. Nezapomínáme ani na děti předškolního věku, pro které jsou připraveny interaktivní dílničky nebo dráha pro jízdu na odrážedlech. Ani letos nebude chybět vyhlášení nejlepší čarodějnické masky.

Sportovní Čáry u arény proběhnou stejně jako v minulých letech na travnatém prostoru atletického odhodiště v zadní části areálu Sport Parku Liberec. Na místě budou kromě velké vatry připravené i malé ohýnky na opékání a kdo si zapomene špekáček doma, může si jej zakoupit ve stánku s občerstvením, stejně tak bude na místě možné zakoupit lampiony. Fanoušci Bílých Tygrů se mohou těšit na fotografování s maskotem a připravený stánek Fanshopu. Zaparkovat mohou návštěvníci zdarma na přilehlém centrálním parkovišti u Home Credit Areny a přímo do areálu se dostanou také autobusovou linkou MHD č. 17.

Co vás kdy čeká:
12:00 čarodějnická pouť
15:00 zahájení sportovního programu pro děti
19:30 lampionový průvod
19:50 zapálení obří vatry s čarodějnicí
20:00 koncert kapely Prorock
21:30 ohňostroj
23:00 konec akce

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jak se chovat při pálení čarodějnických ohňů

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kraj podpoří vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami

Liberecký kraj pokračuje v dlouhodobé podpoře vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami. Rada kraje schválila vyhlášení dotačního programu Systémová podpora vzdělávání žáků v oboru základní škola speciální, jehož cílem je zlepšit podmínky pro vzdělávání dětí se středně těžkým a těžkým mentálním postižením, včetně kombinovaných vad a poruch autistického spektra. Program je určen základním školám speciálním zřizovaným obcemi i soukromými zřizovateli na území Libereckého kraje. Zaměřuje se na podporu takových opatření, která reagují na specifické vzdělávací potřeby žáků a umožňují jim rozvíjet dovednosti v prostředí přizpůsobeném jejich zdravotnímu stavu, kulturnímu zázemí i životním podmínkám. Součástí podpory jsou také úpravy vzdělávání a školských služeb, které usnadňují každodenní práci pedagogů a přispívají ke kvalitnější výuce. „Vzdělávání žáků v základních školách speciálních vyžaduje individuální přístup, odborné zázemí i stabilní podporu. Tento program pomáhá školám vytvářet takové podmínky, aby se mohli žáci rozvíjet v bezpečném a respektujícím prostředí a aby měli pedagogové potřebné nástroje pro svou práci," uvedla Jitka Skalická, radní pro resort školství a sportu.

Žáci Průmyslovky Liberec vytvořili kolekci pro CityZen

Žáci oborů Textilnictví a Oděvnictví se podíleli na vzniku limitované kolekce šál a nákrčníků, která již zamířila do běžného prodeje. Výuka se tak posunula od školního cvičení k reálnému produktu a část výtěžku z jeho prodeje se navíc vrací zpět do školy na podporu dalšího rozvoje textilního a oděvního oboru. Spolupráce byla od počátku koncipována jako skutečné zadání odpovídající standardům komerční značky. Cílem nebylo vytvořit modelový projekt, ale zapojit žáky do reálného procesu vývoje produktu, se všemi nároky na kvalitu, odpovědnost a výsledek. „Pro žáky šlo o zkušenost, která výrazně přesahuje běžnou výuku. Pracovali s vědomím, že jejich výstup nebude posuzován jen ve škole, ale obstojí na trhu. To s sebou nese jinou míru odpovědnosti i motivace a zároveň posiluje jejich profesní sebevědomí," řekla Zuzana Pluhařová, zástupkyně ředitele Střední průmyslové školy a Vyšší odborné školy v Liberci.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

U Mimoně naháněli policisté klokana Kevina
Liberecký kraj začne připravovat svůj nový vizuální styl
Souboj o čelo tabulky druhé volejbalové ligy skončil remízou
Chovatelé dostávají kompenzace za útoky vlků, kormoránů a vyder
Harrachov se připravuje na jarní prázdniny

Nejčtenější články

20.01.: Odstranění havárie v jablonecké ulici Pražská potrvá několik dní
21.01.: Portál Jablonečana: online, rychle a bezpečně
20.01.: S přípravou odstartovalo také jablonecké béčko

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace